Que viva Cuba!

Kuba je jednou z najobľúbenejších cestovateľských destinácií. Socializmus, Fidel Castro, Che Guevarra, habanos, rum a salsa – to sú len niektoré z pojmov, ktoré robia Kubu originálnou a ničím nezameniteľnou.

Vďaka niekoľkým rokom, stráveným na slovenskom veľvyslanectve v Havane, som spoznal Kubu oficiálnu, ale i takú, akú ju my, európania, zažívame – horúcu a nabitú energiou. Kubu, plnú životných paradoxov, ale aj usmievavých seňorít, svalnatých muchachos a veselého džavotajúceho drobizgu…

Po návrate na Slovensko ma oslovovali priatelia, známi aj menej známi ľudia, aby som zavesil svoje staré konzultačné „remeslo“ na klinec a stal sa profesionálnym sprievodcom VIP klientov. Klientov, pre ktorých aj dovolenka v exotickom „all inclusive“ rezorte už stratila svoje čaro. Dlho som odolával, ale napokon som sa rozhodol a navrhol 20 dňové kubánske dobrodružstvo pre skutočných fajnšmekrov, tvoriacich zdravé jadro každej „pánskej jazdy“.

Mužov, ktorí – kvôli autentickému spoznávaniu bežného života našich „amigos cubanos“ – dokážu „prežiť“ aj v nepriaznivých podmienkach, bez straty úsmevu a v družnej tímovej spolupráci. Áno, som tu pre zrelé osobnosti, ktoré sa chcú nechať unášať prúdom neopakovateľných zážitkov, prýštiacich z kubánskej reality. Excelentný rum – Havana club de 7 aňos, Partagas či Cohiba …. Existuje niečo lepšie, čo aj po návrate oživí spomienky na kubánske dobrodružstvo?

Tento originálny trip nebude masovkou ani leňošením na Varadére. Itinerár som navrhol ja sám – a to na základe mojich osobných skúseností, získaných z návštevy všetkých uvedených miest. O zaujímavé zážitky z jedinečných oblastí nebude núdza ako uvidíte v ďalších článkoch i fotopostoch.

Comments:0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *